bir kölenin günlüğü

Canım Efendim

kölenin zamanla gelişimi

Dün geride kaldı, var olan gün bugündür

Geçtiğim günü hatırlamak bile istemiyorum. Aynı anda çok karmaşık duygular yaşadım. Bugün güzel şeylerden bahsetmek istiyorum. Bugün Efendimi mutlu ettiğimi düşünüyorum. Keyfide yerindeydi sanki. Gerçi bir anda ruh halini değiştirebilen biri ve bunu gerçekten çok iyi başarıyor. Efendimi asla tanıyamayacağımı biliyorum ve asla bana beslediği duygularını sözlü olarak duyamayacağımı da biliyorum.
Mantığımızla değil de ruhumuzla düşünürsek eğer, kelimelerin sözlerin ne anlamı kalıyor ki hayatımızda? Önemli olan şefkatini, merhametini, sevgisini, ilgisini hissetmek değil midir? Efendim benimle ilgileniyor, bana zaman ayırıyor, bazen az bazen çok (gerçi hiç bir zaman ona doyamayacağımı da biliyorum).
Kelimelerin bir şeyin ifade etmediği gibi, zaman kavramı da bir şeyi ifade etmiyor. Şefkatin uzunu kısası olur mu? Ya sevginin? Sevginin uzunu kısası olur mu 🙂 Ne kadar saçma dimi! Asıl güzel olan şey, bu saydıklarımı kelimelerle veya zaman kavramı ile hissettirmek değil de, doğru bir anda, doğru yerde hissettirebilmek değil mi?
Tam ağlayacakken, bir anda şefkatini hissetmek… artık bitti, bunu düzeltemem, hatamı telafi edemem derken, birden merhametli yüreğini hissedebilmek. Asıl güzel ve doğru olan bu değil mi?

‘Canım Efendim’ veya ‘Sevgili Efendim’ demeyi çok seviyorum. Çünkü her canım dediğimde, canımın bir parçasını içimden söküp çıkarıyorum ve Efendimin avuçları arasına veriyorum. Ve her sevgili dediğimde, kalbimde Efendim için özenle beslediğim sevgiyi kendi ellerimle büyütüyorum. Gün gelecek canımda can kalmayacak, hepsi Efendimin avuçlarında güvenle orada duracak. Avuçlarında duran can parçacıklarını incitmeyecek, bilakis özenle dağılmasın diye ufak parçaları birleştirecek bir bütün olana kadar. Gün gelecek içimdeki sevgi yumağı kocaman olacak, dev kadar olacak ve içim içime sığmayacak. Ne kadar çaba sarf etsem de, zapt etmek mümkün olmayacak. Efendim içimdeki deli dolu yerinde duramayan dev sevgiye de sahip çıkacak, ‘sen yorma kendini güzel kölem’ diyecek ve dev sevgiyi terbiye edecek.

Gözlerimden yaşlar akıyor bunları yazarken, yine duygusallaştım çok fena hem de 🙂 Efendim olsaydı şimdi bir espri patlatır kahkahalara boğardı beni :)) … gerçi tuhaf….. Efendimin bu halini hayal etmem bile gülümsememe yetti…

🙂 (gülümseyerek kafa sallıyorum)

Bugün daha çok şeyler oldu aslında ve daha çok şeyler yazacaktım. Bir anda kayboldular yazacaklarım. Uykum var sanırsam o yüzden Efendim.

İyi ki varsınız Canım Efendim 🙂 beni kabul ettiğiniz için size minnettarım Sevgili Efendim 🙂

Sizi hiç bir zaman tanıyamayacağını; belki de hiç bir zaman anlayamayacağını bile bile,
İçin de beslediği ve kendi elleri ile büyüttüğü sevgisi ile

köleniz Aşeyra

Aşeyra

Aşeyra

Siz daima benim ışığım ve yol gösterenim olacaksınız. Siz var olduğunuz sürece Aşeyra Aysu Asel köleniz hergün yeniden doğacak. İyi ki varsınız canım Efendim.
Aşeyra

Aşeyra'nın Yeni Yazıları (Hepsini Göster)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yorum
hilalsu: ŞUAN NERDE NE YAPTIĞINI ÇOK...
Aşeyra: Thanks a lot Janelle :)...
Janelle: Well I saw your falaka video a...
MasterDaPain: Yeni bir doğuş, yeni adımla...
Owk Simon: Merhaba Aşeyra hanım..İçin...
Aşeyra: Yorumunuz için teşekkür ede...
Aşeyra: Öncelikle Halit bey yorumunuz...
Aşeyra: Asya hanım desteklerinizden ...
Aşeyra: Bana tutkuyu da aşkı da Efen...
Aşeyra: Yorumunuz için teşekkür ede...