bir kölenin günlüğü

Falakanın sinirlere karşıda ilaç olduğunu bilmiyordum

Zarif Falaka

Efendime köle günlüğüme yazarken sting-desert rose adlı eseri dinlemekteyim. Bu eseri hep sevmişimdir.

‘Yağmuru hayal ediyorum,
çöl kumlarında bahçeleri hayal ediyorum.

acılar içince uyanıyorum,
zaman ellerimden akıp giderken, aşkı hayal ediyorum.

ateşi hayal ediyorum,
bu hayaller asla yorulmayan bir atın boynunda asılı duruyor alevler içinde,
onun gölgeleri bir erkeğin arzuladığı şekilde dans ediyor.

bir çöl gulu,
onun her bir maskesi, gizli bir sözdür.

bu çöl çiçeği,
hiçbir hoş koku bana bundan daha fazla işkence etmemişti

o ki benim bütün hayallerimin mantığımın içinde hareket ediyor

bu ateş alevleniyor,
hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark ediyorum….. ! ’

Efendim ilmek ilmek içime işlendiğini hissediyorum. Nasıl bir şey bu? Belki de bugüne kadar hep içimde bastırdığım duyguların bir anda ortaya çıkmasından dolayı kaynaklanan bir şey. Sanki hep bunu arzu etmişim ve fırsatını verdiğim an bundan faydalanmaya başlıyor.

Ruhumu serbest bırakma arzusu yükseklerde, bir gün oradan düşerim ve rüyadan uyanır gibi uyanırım diye korkuyorum.

Bu satırları yazarken bile, çok mu acele ediyorum diye düşünmüyor da değilim. Belki acele ediyorum, belki saçma geliyor, bu kadar çabuk bu hislere kapılmak inandırıcı gelmiyor da olabilir. Umurumda değil. Efendim ‘çok fazla düşünmen, hoşuma gitmiyor’ demişti ve bunu ciddiye alıyorum, verilen emir gibi tekrar ediyorum kendime.

‘Çok fazla düşünme, yaşa !’

Hislerimden dolayı utanmıyorum, evet çok çabuk farkındayım bunun ama ne değişecek ki? Şuan bunları hissediyorum ve yaşıyorum, kötü bir şey değil ki bir erkeğe hayran olmak, onu arzulamak, ona itaat etmek. Kime zararı var ki? Ben buyum ve bu hislerimden utanmıyorum.

İlginç tarafı ise, Efendimin yüzünü dahi görmedim, ismini dahi bilmiyorum 🙂 Olsun, Efendimin yüzü hislerimi değiştirmeyecek, ismi arzularımı körüklemeyecek. Ben ona hayranım, hem de çok öncelerden beri. Ne yüzü, nede ismi bunu değiştirmeyecek.

Önceleri yaptığı işlerine hayrandım, şimdi ise gün geçtikçe duruşuna, konuşmasındaki o tatlı aksanına, bilgisine, esprilerine, ufak şakalarına, gizemliliğine, duygulu olduğu anlarına, içinde barındırdığı karanlığına, kendini özletmelerine, o kadar işin arasında bir cümlesi ile beni mutlu edişine hayranım…

Bu sabahki sınırlı davranışlarımı bağışlayın lütfen Efendim. Size mailimin gitmediğini düşündüm. Çünkü size yazmış olduğum yazıların benim için çok önemi var ve o an nasıl aklımdan geçiyorsa onları yazıyorum. Yazmadan önce saatlerce düşünmüyorum veya bir hazırlık yapmıyorum. O an ruhumda ne hissediyorsam yazıyorum. Bu yüzden sinirlendim ve sınırımı belli ettim, farkındayım. En güzel yanı da sizin vermiş olduğunuz tepki 🙂 ‘Sen merak etme, bu sefer mail sistemini falakaya çekeriz. Kafana taktığın şeye bak.’ Bu cümleniz üzerinde sayfalar yazsam az gelir. Öncelikle bana inanmanız, beni düşünüp de kafama takmamı söylemeniz, size yakışan ‘falaka’ esprinizle sinirlerimi yatıştırmaya çalışmanız. Her cümleniz, her kelimeniz her satırınız, her heceniz size özel ve sizin duruşunuzu, yaşam felsefesini yansıtıyor.

Ve ardından, falaka esprileriniz aldı götürdü beni :)) Falakanın sinirlere karşıda ilaç olduğunu bilmiyordum, bunu bugün öğrenmiş oldum. Nasılda konu bir anda eğlenceli sohbete dönüştü.

Yarın görüşmek dileği ile Efendim.

Saygılarımla ve en içten hislerimle

köleniz Aşeyra

Resim kaynağı: Faneti Camia dan Zarif Falaka
Aşeyra

Aşeyra

Siz daima benim ışığım ve yol gösterenim olacaksınız. Siz var olduğunuz sürece Aşeyra Aysu Asel köleniz hergün yeniden doğacak. İyi ki varsınız canım Efendim.
Aşeyra

Aşeyra'nın Yeni Yazıları (Hepsini Göster)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yorum
hilalsu: ŞUAN NERDE NE YAPTIĞINI ÇOK...
Aşeyra: Thanks a lot Janelle :)...
Janelle: Well I saw your falaka video a...
MasterDaPain: Yeni bir doğuş, yeni adımla...
Owk Simon: Merhaba Aşeyra hanım..İçin...
Aşeyra: Yorumunuz için teşekkür ede...
Aşeyra: Öncelikle Halit bey yorumunuz...
Aşeyra: Asya hanım desteklerinizden ...
Aşeyra: Bana tutkuyu da aşkı da Efen...
Aşeyra: Yorumunuz için teşekkür ede...